sobota, 2 marca, 2024
Strona głównaSprzętSPOSÓB NA ZACZEPY

SPOSÓB NA ZACZEPY

Gumę trudno uwolnić z zaczepu. Udaje się to tylko wtedy, gdy zaklinuje się główka. Jeśli to haczyk wbije się w korzeń lub pień drzewa, szanse są minimalne. Kotwiczkę błystki łatwiej odstrzelić lub wyprostować grot, ale pojedynczy hak trzyma o wiele mocniej.

  • Kolejny ripper uratowany – stwierdził triumfalnie Zbigniew Masny z Bydgoszczy, kiedy na mistrzostwach kraju w Gorzowie na moich oczach uwolnił przynętę z gąszcza przybrzeżnych korzeni.

Posłużył się odczepiaczem wykonanym z pręta stalowego. – Nie zdaje egzaminu tylko wtedy, gdy przynęta zaczepi się daleko, a na dodatek pod prąd. W innych przypadkach zwykle wystarczy założyć pręt na żyłkę, zabezpieczyć koszulkami igelitowymi, żeby nie spadł, i spuścić po żyłce w dół. Prąd sam naprowadzi go na wbity haczyk. Wtedy wystarczy lekko szarpnąć linkę i gotowe. Jest to nasza bydgoska konstrukcja, pomysłodawcą był Olek Ocimski. Wzorowana jest na znanym „Plusku”, ale w przeciwieństwie do pierwowzoru doskonale radzi sobie z gumami. Decyduje o tym użycie pręta zamiast kątownika. Z tym odczepiaczem nie rozstaję się od trzech lat. Podczas trzech dni tych mistrzostw straciłem zaledwie jedną przynętę.

Masny przywiózł kilka odczepiaczy do Gorzowa, sprzedawał je po 30 zł. Wyposażył w nie swoją drużynę, kupiło je też paru innych wędkarzy. Nie zawiedli się. Już pierwszego dnia uratowane przynęty zwróciły cały koszt zakupu.

(b)

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments