piątek, 8 grudnia, 2023
Strona główna Przynęta Z MAKUCHEM NA LÓD

Z MAKUCHEM NA LÓD

Doskonałym dodatkiem zanętowym jest makuch słonecznikowy, czyli wytłoki (skorupki i sprasowany miękisz) pozostałe po wyciśnięciu oleju. Ponieważ makuch jest tłusty, dodaje się go najczęściej do zanęt silnie pracujących, to znaczy takich, których kulki się szybko rozkładają na dnie lub kiedy potrzebne jest stworzenie słupa zanętowego unoszącego się ku powierzchni.

Makuchem można zastąpić drogie pestki słonecznika lub arachidy bez ujemnego wpływu na jakość zanęty. Ze względu na jego małą wartość odżywczą wielu wędkarzy używa makucha do komponowania zanęt podlodowych. Ceniony jest nie tylko za znakomite właściwości windujące (unosi inne składniki), ale również za porowatą strukturę, dzięki której długo utrzymuje zapach.

Z udziałem makucha można skomponować skuteczną zanętę na wszystkie ryby łowione spod lodu. Do bazy (50%), którą może być wyprażona tarta bułka lub dowolna zanęta firmowa, dodajemy 30% drobno zmielonego makucha i 20% atraktora. Na płoć najlepsze są konopie, na leszcza kolendra, na karasie i liny wanilia. Pół kilograma takiej zanęty wystarcza na całodzienne wędkowanie spod lodu, bo zimą ryby jedzą bardzo mało.

Mielony makuch można kupić w sklepach wędkarskich lub zmielić poolejowy odpad. Kręgi makuchu widoczne na zdjęciu pochodzą z Ukrainy, skąd przywożą je, na swoje potrzeby, nadbużańscy wędkarze.

Poprzedni artykułSPOSÓB NA ZACZEPY
Następny artykułWĘZŁY DO MORMYSZKI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments