niedziela, 3 marca, 2024
Strona głównaSprzętDOBRY WSKAŹNIK

DOBRY WSKAŹNIK

Rybnik jest doskonałym łowiskiem białorybu. W niedzielę nad brzegami zbiornika i przyległych do niego akwenów można spotkać bardzo wielu wędkarzy.

Wielu z nich stosuje sygnalizator brań mocowany tuż przy kołowrotku. Wykonują go ze sprężynującego paska metalu, który jest w wycieraczce samochodowej – najlepszy jest z malucha. Na jednym końcu mocują obejmę na przewody elektryczne. Obejma jest elastyczna i daje się wygodnie wcisnąć na blank wędziska. Druga końcówka może być zrobiona ze wszystkiego, nawet z taśmy izolacyjnej. Jej zadaniem jest trzymanie napiętej żyłki.

Po zarzuceniu ustawia się wędkę na podpórkach i wybiera luz żyłki. Następnie żyłkę lekko się naciąga i nakłada na końcówkę sygnalizatora. Lekko wygięty pasek metalu, pozostało mu to odkształcenie, kiedy był w gumie wycieraczki, sygnalizuje brania. Jest tak czuły, że pokazuje branie nawet jazgarza i to z kilkunastu metrów.

Wskaźnik spełnia rolę drgającej szczytówki, ale kiedy wieje wiatr, jest od niej lepszy, bo nie reaguje nawet na najsilniejsze podmuchy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments