sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaSprzętNOWOCZESNE KIJE SZKLANE

NOWOCZESNE KIJE SZKLANE

Jeszcze kilka słów o kijach z włókna szklanego, produkowanych przez amerykańską firmę Sicker. Oddajemy głos ich użytkownikom.

Marek Baprawski
Łowię tym kijem zawsze i wszystkie ryby. Ma długość 2,13 m i ciężar wyrzutu do 5 gramów. Kiedy jest mi to potrzebne, zakładam do niego linkę muchową przeciążoną (WF 6 F ). Bez żadnych problemów – powiem więcej, z dużą przyjemnością – wywijam tą linką na kilkanaście metrów. Podczas wypraw na pstrągi sicker jest niezastąpiony.

Poza połowem pstrągów spiningiem i na muchę moje wędkowanie polega głównie na dżigowaniu. Łowię różne inne drapieżniki, na przykład w zbiornikach zaporowych, główkami o wadze 2 i 3 gramy na żyłce 0,14. Nastawiam się na okonie, ale bez kłopotów wyciągałem też duże szczupaki, jeżeli wcześniej nie obcięły mi przynęty. Największe miały 84 i 86 centymetrów.
I jeszcze jedno: dopiero na tym kiju ryba pokazuje, na co ją stać podczas holu.

Piotr Roman
Sicker to bardzo nietypowa wędka. Przekonałem się o tym łowiąc okonie. Dla mnie to najważniejsze ryby, poświęcam im cały wędkarski czas. Kiedy zacząłem je łowić sickerem (z miękką szczytówką), miałem ich znacznie więcej niż wtedy, gdy używałem wklejanki. Po prostu ryby biorą o wiele pewniej. Nawet hol dużych sztuk nie sprawia żadnego kłopotu, bo dolnik jest bardzo mocny.

Ryszard Bąk
Sickerem się nie zacina. Po prosu z wyczuciem się go unosi i ryba jest zapięta. Ta wędka jest delikatna, przyjazna dla dłoni i łokcia. Ale co potrafi, pokazuje dopiero po zacięciu ryby. Zatrzyma każdą, a hamulec się przy tym nie uruchomi. Wędka, linka i ręka stanowią jedność.

Użytkownikom sickerów należy się jeszcze jedna informacja o szczególnych właściwościach włókna E – glass, z którego są sporządzone. Otóż w toku produkcji na tych samych rdzeniach wykonuje się blanki o rozmaitej gramaturze wyrzutu. W praktyce sprowadza się to do tego, że kije o takich samych średnicach dolnika i szczytówki różnią się potęgą wyrzutu, przy zachowaniu takiej samej akcji. Inna jest wprawdzie ilość użytego materiału, ale dla wędkarza różnica w wadze jest niemal niewyczuwalna. W kijach wykonywanych z włókna węglowego, jednego rodzaju lub różnych ich kombinacji, nie da się tego osiągnąć.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments