niedziela, 3 marca, 2024

DOBRE SITO

Dobrze przygotowana zanęta to zanęta przetarta przez sito. Dzięki temu zabiegowi jest rozpulchniona, pozbawiona grudek, i w efekcie lepiej pracuje. Przez sita przeciera również ziemię i glinę, zarówno te przeznaczone do wymieszania z robakami, jak i dodawane do zanęt jako obciązenie.

Dostępne w sprzedaży sita są wykonane albo z ponacinanej i rozciągniętej stalowej blachy, albo z przeplecionych drutów. Podobnie jak większość znajomych wędkarzy używam przede wszystkim sit nacinanych, bo ostre krawędzie oczek ułatwiają przecieranie zanęty i gliny. Nie tylko idzie to szybciej niż przy użyciu sit przeplatanych, ale też przecieranie wymaga użycia mniejszej siły. Żeby nie poobcierać palców przy przecieraniu np. mocno spoistej gliny, stosuję czasem ochronne rękawice gumowe.

Kupując sita należy zwrócić uwagę na ich średnicę. Musi być ona dopasowana do pojemnika, żeby podczas przecierania nie latała od krawędzi do krawędzi. W zapasie mam sita z różnymi wielkościami oczek. Jedne są do zanęty, inne do glinki lub do ziemi, ale jak już wspomniałem wszystkie są wycięte z blachy.

Artur Michniewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments