poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaPrzynęta SztucznaŚLIMAKIEM PO PŁYCIZNACH

ŚLIMAKIEM PO PŁYCIZNACH

Slim slug pochodzi z USA. Należy do rodzaju przynęt nazywanych miękkimi pręcikami, a imituje ciało ślimaka lub minoga. Długość tych gumek wynosi od 9 do 16 cm, waga do 15 g. Bez dodatkowego obciążenia można nimi rzucić na odległość 15 – 20 metrów. Zbroi się je specyficznie wygiętymi haczykami. Grot nie wystaje na zewnątrz. Tkwi tuż pod powierzchnią przynęty, przebija ją przy zacięciu. Ukryty haczyk sprawia, że slug jest niepodatny na zaczepy. Kto chce zwiększyć skuteczność zacięć, może wbić w ogon dodatkową kotwiczkę na przywieszce.

Slug służy przede wszystkim do łowienia z opadu w zarośniętych płyciznach. Prowadzi się go długimi skokami, delikatnie podszarpując szczytówką i pozwalając mu co jakiś czas opaść na dno. Rzucony na wodę tonie wolno, kołysząc się na boki. Ściągany prawie nie wykonuje ruchów, nieco się tylko wygina w miejscu poprzecznych nacięć. Mimo mało energicznej akcji jest to przynęta bardzo skuteczna na drapieżniki żerujące przy powierzchni, ale nie tylko…

Niektórzy wędkarze stosują ślimaki do penetrowania głębszych łowisk, umieszczając obciążenie w postaci oliwki na żyłce albo na systemie z bocznym trokiem. Slug ma też zastosowanie w połowach morskich jako dodatkowy wabik w systemikach na dorsze, belony, płastugi, trocie, łososie, tęczaki.

(wb)

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments