piątek, 1 lipca, 2022
Strona główna Spinning PRZYNĘTY NA KAŻDA RYBĘ

PRZYNĘTY NA KAŻDA RYBĘ

Od dawna wiadomo, że na małe przynęty można złowić duże ryby. Nie ma w tym nic nienaturalnego. Po przebadaniu zawartości żołądków dużych ryb znajduje się w nich wiele małego pokarmu. Po prostu ryby jedzą to, co akurat jest najbardziej dostępne. Nie wyklucza to jednak, że drapieżnik zjadający przez kilka dni małe rybki nie zaatakuje dużej. Często się przecież zdarza, że szczupak ma żołądek wypchany słonecznicami, a zaatakował gumę o długości 25 cm.

Bywa też odwrotnie, małe przynęty są bardziej prowokacyjne od dużych. Amerykanie produkują malutkie, miękkie przynęty, które zakłada się na jigi 0,5; 0,7 i 1 g, żeby łowić nimi tak jak mormyszkami.

Zaprezentowane jigi mają główki typu delta. Używa się ich na rzecznych łowiskach. Są bardzo skuteczne przy wolnym prądzie, do głębokości 1 m i na kamienistym dnie. Spuszcza się je w przerębel i pozwala prądowi wody znieść na dwa do trzech metrów, po czym kilkumilimetrowymi skokami się je podciąga. Te same przynęty uzbrojone w jigi kuliste są przeznaczone na wody stojące.

Takie imitacje kiełży są w naszych sklepach niedostępne, jednak w zamian można stosować inne przynęty i uzyskiwać podobne efekty. Jest duży wybór twisterów i tub o długości 1,5 cm. Można je zakładać na podlodowe jigi. Wędkarze posiadający zmysł majsterkowicza, wykorzystując lutownicę lub rozgrzany nad gazem gwóźdź, ulepią z tworzywa miękkich przynęt inne, wymyślne, lepiej dostosowane do konkretnego łowiska.

Poprzedni artykułMAŁE RZECZKI
Następny artykułMIKSTURY NA PŁOCIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments