sobota, 13 lipca, 2024

INNE WOBLERY

Wersja tonąca Bomber Mulleta przeznaczona jest na połowy w morzu. Producent zaleca go na sfalowane przybrzeżne wody.

Bomber Mullet to silnie prowokująca przynęta. Od tradycyjnego woblera różni go brak steru. Jest jednak tak wyważony, że po lekkim pociągnięciu zanurza się na kilkanaście centymetrów. Pomaga mu w tym wyważenie i mocowanie żyłki na grzbiecie.

Łowiący ma za zadanie  wykonywanie krótkich podciągnięć. Wobler sam ustawia dziób w jedną lub w drugą stronę, a do odpłynięcia na bok   przyczynia się przesunięty ku tyłowi punkt mocowania żyłki.  W momencie podciągania na cały bok przynęty działa siła oporu wody. Podczas zanurzania się, swobodnego płynięcia, a także wynurzania wobler wykłada się na boki. Wtopiona w plastik holograficzna folia wysyła w tym momencie refleksy.

Zachowanie woblera świetnie imituje chorą, nie mogącą się głęboko zanurzyć rybę.

Na wody śródlądowe produkowany jest w wersji pływającej w wielu wariantach kolorystycznych, z których  najbardziej łowne to: niebieski, kremowoczerwony i białoczerwony. Ma 9 cm, wykonany jest z plastiku, ma mieniącą się powłokę (przypomina rybią łuskę) i w środku metalowe kulki będące grzechotką i równocześnie wyważeniem. Skuteczny na szczupaki i pstrągi.

Wersja tonąca Bomber Mulleta przeznaczona jest na połowy w morzu. Producent zaleca go na sfalowane przybrzeżne wody. W takich warunkach przynęta do złudzenia przypomina rybkę, która jest otumaniona uderzeniami fal.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments