sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaSpinningW BOCZNYM ZAWSZE COŚ NOWEGO

W BOCZNYM ZAWSZE COŚ NOWEGO

Boczny trok, obciążenie, wabiki

Łowienie techniką bocznego troku jest bardzo efektywne, kiedy ryby żerują w strefie przydennej. Wabikiem w tej technice może być każda przynęta stosowana w spiningu, najlepsze wyniki dają jednak pływające woblery lub pływające jigi, a także haczyki z twisterem, przed którym na żyłce umieszcza się styropianową kulkę.

Tradycyjnym obciążeniem w takich zestawach są oliwki przelotowe lub z wtopionym krętlikiem, ale znacznie lepszy jest cienki pręt ołowiany z uszkiem. W krętlik bowiem często wplątuje się żyłka, a w uszko nie. Ponadto pręt można łatwo skrócić, jeżeli obciążenie ma być mniejsze. Dobry jest pręt z wtopionym sprężynującym drutem, bo pozwala łatwo odróżnić dno twarde od miękkiego.
Na zdjęciu przedstawione są jigi pływające. Ich bogato dekorowane korpusy zostały wykonane z pływającego plastiku lub styropianu. Takimi jigami można łowić bez dodatkowej dekoracji.

Obok zaprezentowany jest twister założony na haczyk, który na trzonku ma skrzydełko. Jest to rewelacyjnie skuteczna kombinacja do systemu z bocznym obciążeniem.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments