wtorek, 28 czerwca, 2022
Strona główna Lód OSŁONA PRZED WIATREM

OSŁONA PRZED WIATREM

Nawet ciągłe oczyszczanie z lodu zamarzającej przerębli nie jest tak wielkim utrapieniem jak wiatr. Plącze żyłkę, zaczepiają o kawałki lodu, trzęsie delikatnym kiwakiem zafałszowując informacje o braniach.

Namiot jest więc dobrodziejstwem, ale używają go tylko ci wędkarzy, którzy nastawili się na leszcze. Nęcą, długo łowią w jednym miejscu więc i w namiocie nocują. Dla tych, którzy na wędkowanie tyle czasu nie mają lepszą rzeczą jest plażowy wiatrołap, który można kupić za 20 zł. A dla tych, którzy się przemieszczają po łowisku lub łowią na zawodach doskonały pomysł na osłonę przed wiatrem zaserwował p. Eugeniusz Milko z Jeleniej Góry. Wiadro bez dna i niewielkiego fragmentu ścianki. Postawione na przerębli częściowo osłania gołą dłoń przed wyziębieniem, a kiwak od drgań spowodowanych wiatrem.

Ale nade wszystko jakieś źródło ciepła. I tutaj z kapitalną ofertą wystąpiła firma sprowadzająca ze Szwecji „przenośne” ognisko. Jest to preparowane drewno liściaste w kształcie pieńka. We wnętrzu są kanały na powietrze co ułatwia palenie. Taki pieniek pali się do 3 godzin i pozostawia tylko popiół. Można na nim piec kiełbaski, no i oczywiście rozgrzewać ręce. W komplecie jest ekologiczna rozpałka i zapałki na każdą pogodę.

Poprzedni artykułNIETYPOWY PRZYPON
Następny artykułBYSTRZYCA POD MIETKOWEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments