środa, 24 kwietnia, 2024

KOLOR ANTENKI

Spławik musi być bardzo dobrze widoczny, bo tylko wtedy możemy zaciąć we właściwym momencie. Na sklepowych półkach antenki najczęściej są czerwone, ale nie w każdych warunkach ten kolor jest najlepszy.


Na tle ciemnej wody dobrze widoczne są spławiki jasne: żółte, pomarańczowe i białe. W wodzie jasnej lepiej widać ciemne kolory: czerwony i czarny. Jeśli łowisko jest zacienione lub w wodzie odbijają się drzewa, dobrze widać spławiki żółte, seledynowe, pomarańczowe i białe. Ale w tych samych warunkach przy sfalowanej powierzchni lepiej widoczny będzie kolor czerwony lub czarny. Jeśli na wodę świeci słońce lub odbijają się w niej białe chmury, dobrze widoczne są spławiki ciemne: czerwone, brązowe lub czarne. Przy łowieniu pod słońce i po zmierzchu najlepiej widać kolor czarny; jeśli świeci księżyc i patrzymy na spławik pod odpowiednim kątem, całą noc można łowić bez dodatkowego oświetlenia.

Widoczność spławika polepszają antenki malowane w różnokolorowe paski. Kontrast między poszczególnymi barwami sprawia, że są w miarę uniwersalne i można ich używać w różnych warunkach. W sklepach wędkarskich są spławiki wyposażone w wymienne nasadki o różnych kolorach. Nie trzeba wtedy zmieniać spławika, wystarczy nałożyć inną antenkę. Można też samemu zrobić różnobarwne nasadki z rurek do napojów albo namalować kontrastowy pasek poniżej linii wodnej spławika. Bardzo wyraźnie sygnalizuje on brania podnoszące przynętę.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments