sobota, 22 czerwca, 2024

SITA A ZANĘTA

Nawet najlepszą zanętę można zepsuć, jeżeli się jej nie przetrze przez sito przed ulepieniem kul. Dzięki przetarciu zanęta zostanie napowietrzona, a to oznacza, że ulepione z niej kule właściwie będą pracować w wodzie.

Sita o oczkach 2 mm służą do przecierania mokrej glinki lub odsiewania grubych cząstek z suchej zanęty. Można też odsiewać nimi wióry z białych robaków lub płukać na nich ochotkę (nadające się do zanęty larwy przejdą przez sito, a obumarłe na nim zostaną).
Sit gęstości 5 mm używa się do przecierania nawilżonych zanęt przeznaczonych na wody stojące i kanały. Duża gęstość oczek sprawia, że zanęta jest równomiernie nawilżona oraz napowietrzona.

Największych sit, o oczkach 10 mm, używa się do przecierania nawilżonej zanęty na wody bieżące. Zanęta taka nie może być zbytnio napowietrzona, bo stałaby się za lekka, a taka popychana prądem wody stoczyłaby się w dół łowiska.
Sita produkowane są pod konkretne pojemniki lub wiadra. Na pojemniki są zwykle niewielkie, kwadratowe bądź prostokątne i służą do rozdzielenia przynęt w pojemnikach. Okrągłe przeznaczone są do wiader i przecierania zanęty.

(RB)

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments